Ektefølt engasjement

MED PÅ LAGET: Sparebanken Møre er sterkt engasjert i Kreftforeningens Stafett for livet, med mer enn ren økonomi. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no.


Sparebanken Møre var raskt ute med å støtte Kreftforeningens Stafett for livet. Ikke bare økonomisk.



Spjelkavika.no

“Banken har et ektefølt engasjement”
Tom Anders Stenbro – Regionsleder Kreftforeningen

Om en måned, 13. og 14. september er det igjen duket for Stafett for livet på Spjelkavik stadion.

Viktig å ha med

Og hele veien har Sparebanken Møre vært med som en viktig støttespiller både på det økonomiske og det menneskelige planet.

-Sparebanken Møre er svært viktig for å ha med i Stafett for livet, og de var en ade første som trodde på stafetten, sier regionsleder i Kreftforeningen. Tom Anders Stenbro.

(Saken fortsetter under bildet):

BANKEN ER MED: Regionsleder Tom Anders Stenbro i Kreftforeningen (t.v) er glad for at Sparebanken Møre er med også i år. Her sammen med banksjef Andreas Ulvestad. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / spjelkavika.no

-De har engasjert seg mer og mer de årene vi har holdt på, og det er et ektefølt engasjement, også for bankens ansatte, fortsetter han.

-Men hva betyr det å ha med en aktør som Sparebanken Møre? Ut over det økonomiske?

-De er jo en bauta som forløser mer enn seg selv. Andre ser at de deltar. For med bankens deltagelse, også på andre områder enn ren økonomi, Det har en verdi. For slik vi opplever det så ser banken at også dette er riktig for deres samfunnsansvar, sier Stenbro.

BLI MED PÅ “VIKALAGET” – ÅPENT LAG UNDER STAFETT FOR LIVET!

Berører alle

-Mange, om ikke alle er på en eller annen måte berørt av kreftsykdom. Er banken også berørt, banksjef Andreas Ulvestad?

-Ja, så absolutt, både ansatte og kunder. Det gjenspeiler seg i engasjementet, for Sparebanken Møre stiller eget lag på Stafett for livet. De ansatte som er med sier det gir mening å delta, for vi møtes jo også sosialt på tvers av avdelingene.

(Saken fortsetter under bildet):

STILLER PÅ NYTT: Sparebanken Møre stiller også i år lag under Stafett for livet. Her er ni av bankens mange deltagere i fjor. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / spjelkavika.no

-Hvordan kom dette i gang?

-Det begynte med at vi støttet ”Fighter-middagen” som holdes på Thon hotel Baronen for de som står i kampen mot kreftsykdom. At vi skulle være med på dette ble svært raskt avgjort, og vi har utvidet vår støtte og deltagelse, sier han.

-Det er kjekt å se at arrangementet utvikler seg, for her trenger en ikke være kjapp og sprek for å være med. Det er absolutt lavterskel, der det viktige er å engasjere seg. Der er vi glade for å kunne bidra til å legge til rette for arrangementet, sier Andreas Ulvestad, som har en klar oppfordring.

-Bli med, enten ved å stille eget lag i jobben, meld dere på et åpent lag. Kreftsaken er viktig. Derfor har vi støttet Vardesenteret med 10 millioner kroner, og så nå har åpnet. Og vi har støttet Barnekreftforeningen, sier Andreas Ulvestad.

(Saken fortsetter under bildet):

FIGHTER-MIDDAG: Fighter-middagen er et viktig arrangement under Stafett for livet, og Sparebanken Møre startet sitt engasjement med å finansiere denne. Her er det Signe Stunden som har troppet opp på Thon hotel Baronen for å passe på gjestene. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / spjelkavika.no

For alle

Pandemien gjorde et innhugg i arrangementet i starten, men i år er det Kreftforeningens fjerde ordinære Stafett for livet som arrangeres.

-Arrangementet Stafett for livet er egentlig noe en ikke helt blir klok på før en kommer og ser hva det er. Det er jo en stafett vi arrangerer flere plasser i landet, og her i Ålesund har folk oppdaget at dette er noe alle kan være med på, sier Tom Anders Stenbro til Spjelkavika.no, like etter et av møtene med de frivillige.

-Det nærmer seg, og i kveld har vi hatt møte på Vardesenteret. Det er en kjerne frivillige på opp mot ti personer som jobber med dette. Og når arrangementet starter har tallet på frivillige økt betraktelig, sier han.

Bli med

-Stafett for livet er en arena der en skal føle seg hjemme, i tillegg til solidaritet for de som er berørt. Og heldigvis er også Spjelkavik idrettslag engasjert, for det foregår jo hos dem, avslutter han.

I skrivende stund er det 23 påmeldte lag. Og Spjelkavika.no stiller for tredje gang opp med et åpent lag der alle som ønsker det kan bli med.

(Saken fortsetter under bildet):

VIKALAGET: Også i år kan alle som vil melde seg på “Vikalaget”, vårt åpne lag der det sosiale er svært viktig. Selvfølgelig har vi med lykkehjulet. Meld deg på i linken under. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / spjelkavika.no

Vikalaget

Du kan klikke deg inn på denne lenken om du vil bli med på ”Vikalaget”. Uansett hvor mye du deltar utover løpet.

-Det er veldig sosialt og hyggelig å bli med. Og det er for alle. Vi stiller også med aktiviteter og selvfølgelig lykkehjul. Skriv deg opp, sier vår teamleder Per Kristian Olsen.

Merket: