

ARENAFEST: Her skal det skje, over to dager skal daglig leder i Ålesund idrettsråd, Kristoffer Tollås ha klart et fullspekket program for alle åpningshelgen. Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no

Fest for alle
Alle inviteres til åpningshelg.

PUBLISERT
12. januar 2025


Spjelkavika.no
ÅPNINGSFEST
FAMILIEDAGER OG AKTIVITET
SPJELKAVIK ARENA:
Endelig skal Spjelkavik arena offisielt åpnes. Og det med en haug aktiviteter over to dager åpningshelgen.
Offisiell åpning
Det er Kristoffer Tollås, daglig leder i Ålesund idrettsråd som har fått ansvaret for å snekre sammen programmet.
Og det er ikke rent lite den tidligere fotballspilleren har satt opp for åpningsdagene, med start onsdag 29. januar.
-Vi begynner med onsdagen. Da blir det en offisiell åpning med snorklipping og slike ting, da for inviterte gjester, forteller Kristoffer.
Elevdag
Det er elevene ved Spjelkavik videregående skole og idrettslinja som til daglig bruker hallen i undervisning, og fredagen er satt av til dem.
-Da blir det en aktivitetsdag for elevene, men lørdag og søndag åpnes dørene for alle, forteller han.
Familiedag
-Lørdag 1. februar blir en familiedag du kanskje kan sammenligne litt med Lekivalen, der en får anledning til å prøve forskjellige idretter og aktiviteter.
-Kan du nevne noe?
-Ja, men ikke alt er 100 prosent på plass, men jeg kan nevne organisasjoner og lag som driver med golf, badminton, sportsdrill, volleyball, cheerleading, håndball, boksing, orientering, bordtennis, turn, basket og kampsporter, forteller Kristoffer, som har mer på menyen.
-Vi jobber nå med en showkamp i håndball med AaFK og et lokalt damelag klokken 14.00. Det blir jo spesielt for fotballspillere, forteller Kristoffer, som selv har en fortid som AaFK-spiller.
-Kakefest er jo en sunnmørsk kulturarv, så det blir en selvfølge. Bjørnis kommer klokken 13.00, og det blir ansiktsmaling, legger han til.
Showoppvisning
-Media er på plass, både Radio Ålesund med dj og musikkquiz, samt Sunnmørsposten og Spjelkavika.no med sine ting.
-Det blir show med turn, drill og cheerleading. Barna får være med på skattejakt rundt i hallen i regi av Emblem orientering. Og premier blir det jo selvfølgelig.
Spjelkavik skolekorps kommer. Det blir et kreativt hjørne med tegnesaker og byggesett. Det blir også forskjellige aktiviteter på gulvet i hallen og i kampsporthallen. Og prøver barna fem forskjellige aktiviteter får de premie, sier han.
(Saken fortsetter under bildet)

BOKSING: Ålesund bokseklubb, her representert ved Oliver, kommer til åpningen av Spjelkavik arena.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no
Kampdag
Etter den store familiedagen 1. februar kommer en søndag full av idrett.
-Det er mange forskjellige idrettslag i Ålesund, og de er invitert til å ha terminfestet seriekamper eller å spille treningskamper i Spjelkavik arena denne dagen.
-Det blir håndballkamper, badminton singel og dobbel, basketballkamper, samt volleyballkamper.
Og slik det ser ut nå blir det pauseinnslag med Ørskog Angels som driver cheerleading.
(Saken fortsetter under bildet)

TURN: Ålesund turnforening viser spenst under åpningen av Spjelkavik arena.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no
Får se hallen
Kristoffer håper mange tar turen på åpningshelgen.
-Det er nok mange som er nysgjerrige på å få se Spjelkavik arena fra innsiden, og nå er den muligheten kommet, så sett av lørdag og søndag, sier han.
(Saken fortsetter under bildet)

BALLSPILL: Spjelkavik arena er som skapt for ballspill. Da er det en selvfølge at håndball og andre ballidretter blir å se på åpningshelgen. Som her, når vikas Petter Strand Flemsæter finter ut en gjestende keeper.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no
Disse kommer
Dette er noen av de som deltar:
Ålesund Golfklubb
Ålesund badminton
Ålesund sportsdrill
Blindheim volley
Ørskog angels(cheerleading)
Spjelkavik håndball
Ålesund bokseklubb
Emblem orientering
Ålesund bordtennis
Ålesund turnforening
Ålesund sharks(basket)
Spjelkavik skolekorps
Sunnmørsposten
Spjelkavika.no
Radio Ålesund
Bjørnis Ålesund brannvesen

MUSIKK OG SHOW: Spjelkavik arena er som skapt for ballspill. Dermed er håndball en av ballsportene en får møte under åpningshelgen.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no
