NYTTÅRSKONSERT: Se vår bildeserie fra nyttårskonserten i Spjelkavik kyrkje. (Klikk på bildet for full skjerm). Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / spjelkavika.no


Sangopplevelse

Rett og slett trivelig.

 

SE BILDESERIE ØVERST.


byline friwal

 

PUBLISERT
18. januar 2025


 

Spjelkavika.no

UNGDOMSKANTORIET MED GJESTER

NYTTÅRSKONSERT

SPJELKAVIK KYRKJE:

 

Spjelkavik kyrkje inviterte til ”Feiende flott Nyttårskonsert med variert program”.
 
 
Ungdomskor
 
Og det løftet holdt de da de fredag åpnet kirkedørene med vakker sang.
 
Korleder i kirka, Kathinka Røsberg Møller og Spjelkavik kyrkjes Ungdomskantori sto i bresjen for arrangementet, sammen med organist Oddgeir Nossen.
 
Ungdomskantoriet stilte med et litt redusert antall sangere, men sju ungdommer og korleder Kathinka sørget for stødig og variert sang, men de var ikke først ute denne kvelden.
 
 
Hilde Svela
 
De hadde nemlig invitert gjester, og den som hadde reist lengst var sanger Hilde Svela fra Stavanger og Randaberg.
 
Sangen fikk hun inn i blodet helt fra barndommen. Siden ble det barnekor, musikkskole, ungdomskor, solosanger, organist og dirigent.
 
Og med en fortid i Oslo Gospel Choir skulle alt dette borge for en fin stund i Spjelkavik kyrkje.
 
 
SE BILDESERIE ØVERST
 
 
Flere utgivelser
 
Hilde Svela, som nå jobber som musikklærer i ungdomsskolen debuterte med eget album i 2005 med tittelen «Tidevann».
 
Svela ga publikum flere flotte og stemningsfulle sanger fra eget hjerte, deriblant «Ver Hos Meg» fra eget album, utgitt i 2015 med samme tittel. Hun er også å finne på Spotify med musikken sin.
 
 
Sangelever
 
Invitert var også sangpedagog ved Kulturskolen, Lisbet Lislevatn som på flygel akkompagnerte sine seks sangelever Sarah Wren Menad med «Ave Maria», Linnéa Møller med «Pie Jesu», Ane Jareld med «Merry little Christmas» i første omgang.
 
I andre del sang Johanna Vatne Heger «Let med break Your heart again», før Ruben Møller sang «Belive» og «La din vei komme deg i møte».
Korleder Kathinka sang «Ver Hos meg».

(Saken fortsetter under bildet):

RUTINERT: Hilde Svela er en svært rutinert sanger. Fredag var hun med når Spjelkavik kyrkje inviterte til Nyttårskonsert.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no

 
Kulturverksted
 
Spjelkavik kyrkje er et aktivt hus, og ikke minst et kulturverksted for barn, ungdom og voksne. Det er Spjelkavik kyrkjes Ungdomskantori et sterkt bevis på.
 
Blant sangene kantoriet framførte var «Bless to me this day» og «Se på vår jord».

(Saken fortsetter under bildet):

SANGELEVER: Lisbet Lislevatn (bak flygelet) er sangpedagog hos Ålesund kulturskole. På Nyttårskonserten akkompagnerte hun flere av egne sangelever. Her er det Ruben Møller som er i aksjon.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG / Spjelkavika.no

 
Stor aktivitet
 
Rundt tretti personer kom til en vakker konsert, som ble avsluttet med sosialt samvær og god bakst i kirkekjelleren etter konserten.
 
Gjennom året serverer Spjelkavik kyrkje svært mye kultur i tillegg til gudstjenestene. Dette er de flinke til å dele på sosiale medier. Så her er det bare å følge med.